Miért fontos a jó master?
Mastering (maszterelés) során a már teljesen kész, megkevert zenét vetjük alá még egy utolsó finomhangolásnak. Ennek során azokat a részleteket igazítjuk helyre, amik – bár a mixben összességében nem zavaróak – más zenékkel összehasonlítva zavaróak, nem megfelelőek, a különböző felületeken és médiákban (TV, rádió, youtube, streaming szolgáltatók) kilógnak a sorból, szabványok elvárásaiból. Így a pontos végső hangosság szint beállítása, a mély, közép, és magas tartományok pontos átvizsgálása és korrekciója mellett nagyon fontos a megfelelő dinamikaszint beállítása is. Ilyenkor eltűntethetők a kellemetlen magasak, a bufla, döngő-bongó mélyek, amelyek néha nagyon, néha csak egy kicsit vannak jelen a mixben, de az összhatásban mégis jelentős szerepe van ezek kijavításának. Igen nagy hangsúlyt fektetünk ilyenkor a megfelelő dinamika és hangerőszint beállítására is.
A végeredmény nagyban függ az alapanyagként szolgáló mixtől, egy rosszul összekevert zenéből nem mindig lehet “varázsolni”. Ha viszont a mix rendben volt, akkor a master végén egy csillogó, tiszta, dinamikus, jó térérzetű, és minden platformon jól szóló végeredményt kapunk.
Ez a munkafolyamat adja meg a dal végső megszólalását, így rendkívül fontos fázis. Érdemes azt is figyelembe venni, hogy a felvétel, keverés után, ha a master-t egy másik személy végzi, akkor egy új fül, aki még nem szokta meg a keverés esetleges hibáit, így könnyebben tud objektív maradni. A mastering során a legmagasabb minőségű lehallgató feltételekre van szükség, hogy a szoba akusztika és a monitor hangfalak ne vezessék félre a fülünket. Illetve tapasztalatra és jól megtanult, értő hallásra, hogy ne csapjuk be önmagunkat, meg tudjuk hozni a megfelelő döntéseket.
Su sızıntısı tamiri Su faturanız artıyor mu? Üsküdar su kaçağı tespiti ile fark edilmeyen kaçakları noktasal olarak tespit ediyoruz. https://gchat.id/blogs/856/%C3%9Csk%C3%BCdar-Su-ka%C3%A7ak-tespiti